9 powodów by nie przejmować się opinią innych


Przejmowanie się opinią innych jest naturalnym usposobieniem każdego człowieka jednak w pewnych momentach może wyniszczać i powodować załamania nerwowe, izolowanie się od innych i szereg dolegliwości psychicznych.

Dlaczego opinia innych w naszym życiu jest tak ważna i w tak prosty sposób ulegamy jej wpływom? Człowiek jest gatunkiem stadnym w którym kontakty społeczne są bardzo istotne dla całej wspólnoty, pozwalają wymieniać informacje, zachowywać dobre relacje społeczne, oraz utrzymywać pogodę ducha wśród poszczególnych jednostek. Łatwo jest więc zauważyć że osoby izolujące się społecznie na swój sposób ‚dziczeją’ i koniec końców nie wracają do życia społecznego. Idąc dalej tym tokiem myślenia im większe znaczenie ma dla nas sama wspólnota, grupa ludzi, subkultura, czy nasze kółko zainteresowań tym większą potrzebę akceptacji ze strony innych będziemy odczuwać.

Jak radzić sobie z potrzebą akceptacji wśród innych osób i nie przejmowanie się krytycznymi uwagami? Przede wszystkim wymaga to dużej pewności siebie i wiary we własne możliwości, która budowana jest na naszych umiejętnościach, doświadczeniach życiowych i sukcesach osobistych. Im bardziej uważamy się za osoby wartościowe tym trudniej w dłuższej perspektywie czasu będzie można nas zranić wypowiadając krzywdzące uwagi. Mimo wszystko sama wiara we własne umiejętności nie wystarczy, aby naprawdę uwierzyć trzeba budować swoją pewność siebie na swojej wiedzy, umiejętnościach interpersonalnych, językowych, naukowych, czy też zawodowych. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć że trudno jest zranić osobę, która każdego dnia wykonuje niezwykle ważne rzeczy np. chirurg który ratuje ludzkie życie. Osoby posiadające takie twarde zdolności nie mają powodu żeby przejmować się opinią innych bo nawet o tym nie myśląc wiedzą że są osobami bardzo wartościowymi.

Dlaczego nie warto się przejmować opinią innych?

Osoby które nas bardzo krytycznie oceniają nie są idealne i wykonują ten ruch dlatego że same kiedyś zostały tak potraktowane w przypadku braku wiedzy na jakiś temat.
Przejmowanie się takimi uwagami wyrabia w nas poczucie bycia gorszym od reszty społeczeństwa co w dłuższej perspektywie czasu może prowadzić do apatii i braku chęci do samorozwoju.
Ci ludzie czerpią z tego przyjemność! Nie można im dać satysfakcji z tego powodu.
Krzywdzące opinie na temat podejmowanych działań przez innych ludzi są wypowiadane przez osoby, które same nic nie robią i chcą się usprawiedliwić tym samym.
Przejmowanie się opiniami innych może prowadzić do powstania depresji
Przez długotrwałe przyjmowanie do wiadomości bezpodstawnej krytyki sprawia że jesteśmy bardziej podatni na nerwicę niż inni ludzie.
Robimy tym sobie krzywdę nigdy nie dogodząc innym.
Ci ludzie mogą szybko zniknąć z naszego życia
Należy słuchać samego siebie nie innych.

komentarze ( 0 )

*Zostaw odpowiedź*

4 × dwa =